• Facebook Prahy 10
  • RSS
  • Instagram Prahy 10

Sportoviště

Úvod » Strašnice » Detaily Sportoviště
  

Volnočasový areál Gutovka

Základní popis

 

Volnočasový areál se nachází v blízkosti stanice metra Strašnická na pozemku při základní škole Gutova. Je určen k trávení volného času pro jednotlivce i celé rodiny a nabízí možnosti různých forem sportovního vyžití a pohybových aktivit včetně víkendového programu pro celou rodinu. Zaměřuje se na děti a mládež s podporou pohybových aktivit, nepřímo se tak stává jedním z nejúčinnějších nástrojů protidrogové prevence.

 

Na ploše asi 3.200 m2 se nachází dětské vodní hřiště, dětská hřiště, lanové centrum, horolezecká stěna se zázemím, unikátní skatepark, beachvolejbalové hřiště, multifunkční hřiště, malá kopaná, kluziště se zastřešením využitelné v létě pro další sporty, minigolf a místo pro petanque.

 

Jednotlivé aktivity jsou rozmístěny v uměle konfigurovaném terénu včetně mini zátiší, teras, míst k odpočinku s výhledy, až po stružky s tekoucí vodou pro nejmenší děti. Použitými stavebními materiály jsou především přírodní suroviny, jako je dřevo, kov, kámen, či povrchy mlatových cest. Součástí areálu je i restaurace Bárka a stánky s občerstvením. Před areálem je vyhrazeno parkoviště pro návštěvníky.

 

Park je unikátní, jak co do šíře nabídky sportovišť a atrakcí, tak i zpracováním dílčích prostor – unikátní skatepark (první betonový skatepark v ČR), vodní hřiště (jednalo se o jedno z prvních  hřišť v Praze), vyhřívaný písek v beachvolejbalové hale (která je stavěna vždy v zimním období), lezecká stěna snad jedna z největších venkovních betonových stěn ve střední Evropě a druhá v ČR. Areál je veřejně přístupný zdarma, zpoplatněná jsou pak některá sportoviště. Dětské atrakce, jako je vodní svět, dětské hřiště, malý lanový park, jsou zcela zdarma. Areál skýtá velký potenciál pro konání různých, jak komerčních eventů, tak akcí pro veřejnost.  

 

Sporty
  • Beach volejbal
  • Bruslení
  • Fotbal
  • Golf
  • Lezení
Otevírací doba

 

Denně – 08:00 – 23:00 v letním období do 22:00

Cena – viz ceník

 

Kontakt

 

Recepce sportovišť – rezervace – informace

734 428 336 e-mail: recepce@gutovka.cz

 

Sociální sítě
Volnočasový areál Gutovka
Adresa

Gutova 39, Praha 10 100 00 - Strašnice
Zobrazení na mapě
Fotografie