• Facebook Prahy 10
  • RSS
  • Instagram Prahy 10

Sportoviště

Úvod » Záběhlice » Detaily Sportoviště
  

TJ ASTRA Zahradní Město, z. s

Základní popis

TJ ASTRA Zahradní Město se řadí počtem členů, svým rozsahem činností a v neposlední řadě majetkem, který spravuje, mezi největší tělovýchovné jednoty působící na území hlavního města Prahy. I když se dnes jedná o tzv. sídlištní tělovýchovnou jednotu, historie TJ ASTRA se váže již k roku 1870, kdy vznikla Sokolská jednota v Záběhlicích.

V současné době má naše TJ 702 kmenových členů, z toho je 400 členů v žákovských a dorosteneckých kategoriích v 8 oddílech – badminton, házená, kuželky, moderní gymnastika, rekreační sport, sport pro všechny, tenis a volejbal.

Mezi nejvýznamnější oddíly TJ, co do výkonnosti a dosažených výsledků, patří především oddíly badmintonu a házené.

Ale samozřejmě další sporty zaměřené na nejširší okruh občanů okolních sídlišť - Záběhlice, Zahradní Město, Hostivař, Strašnice, Vršovice i Spořilov, jsou velmi významnou složkou naší TJ. Jedná se o činnost Sportu pro všechny, který využívá až 25% členů TJ. Aktivity tohoto oddílu využívají celé rodiny od nejmenších (již od 1 roku věku dítěte) – ve cvičebních hodinách pro rodiče a děti, přes děti předškolního věku, žactvo, dorost až po dospělé, kteří se zúčastňují cvičení při hudbě, zdravotní tělovýchovy se zaměřením na bolesti zad, páteře a pohybového ústrojí, cvičení pro seniory a dalších aktivit především pro ženy. Snažíme se o využití veškerých volných kapacit pro vyšší využití TVZ a zároveň hledáme nové formy cvičení se zaměřením na měnící se styl života většiny občanů sídliště.

Oddíl rekreačního sportu se zaměřuje na děti a mládež a je základnou pro výběr dalších talentů pro ostatní sportovní odvětví.

Další činnost TJ zajišťují oddíly specializované na jednotlivé sporty - volejbal, tenis, kuželky, hostující oddíl florbalu a malé kopané PSMF.

V dopoledních hodinách areál využívá SŠESP, Střední škola dostihového sportu, Matematicko-Fyzikální fakulta UK a MŠ Chmelová .

V přepočtu na počet hodin a zúčastněných sportovců v hodinách, se v průměru měsíčně sportovní činnosti v našem areálu věnuje 14957 občanů, především mládeže.

Cílem a snahou TJ ASTRA je neustále rozšiřovat a zkvalitňovat sportovní a tělovýchovnou činnost a touto činností přispívat k boji proti zvyšující se kriminalitě dětí a mládeže, dalšímu šíření drog, obzvláště na anonymních sídlištích. Chceme se všemi dostupnými prostředky pokusit zabránit dalšímu nárůstu tohoto jevu a umožnit co největšímu počtu dětí, mládeže, ale samozřejmě i dospělým vyžití jiné, smysluplné a zdraví jak fyzickému, tak psychickému prospěšné.

TJ ASTRTA vlastní areály:

1) areál V Korytech: 2 sportovní haly – 8 badmintonových kurtů, házená, volejbal, basketbal, budova „sauny“, budova TESCO šatny,

dvě víceúčelová venkovní hřiště s umělou trávou a osvětlením, dvě antuková hřiště na volejbal a nohejbal, spravujeme vlastní výměníkovou stanici a trafostanici

2) areál v Malinové ul. kde je kuželna včetně kulečníku z roku 1936 a tenisové antukové kurty.

3) areál U Záběhlického Zámku – travnaté fotbalové hřiště

Areály TJ ASTRA Zahradní Město,z.s.  jsou samozřejmě k dispozici i pro nečleny TJ ASTRA, tj. pro širokou sportující veřejnost.

 

Sporty
  • Aerobic
  • Badminton
  • Bowling/kuželky
  • Gymnastika
  • Házená
  • Ostatní
  • Tenis
  • Volejbal
Otevírací doba


areál V Korytech
otevřeno po-pá 7.00-23.00, so 8.00-20.00, ne 8.00-22.00 hod.


areál Malinová
otevřeno po-ne 8.00-20.00 hod (duben-říjen) tenis

Cena


areál V Korytech
na www.tjastra.cz/cenik-sportovist


areál Malinová

Rezervace dvorců pro hosty

Pronájem kurtu do 14hod                                    120Kč/hod

Pronájem kurtu od 14hod                                    160Kč/hod

Celosezónní pronájem kurtu                                160Kč/hod

Příchozí hráč při hře s členem oddílu                    50% hodinových sazeb

 

Pro členy TJ Astra ZM jsou výše zmíněné sazby sníženy o 10Kč/hod.

Staňte se členem a hrajte za výhodnější ceny.

.

Provozovatel

TJ ASTRA Zahradní Město, z. s.
Kontakt


areál V Korytech

tel.: +420 272 768 582
tel.: +420 272 769 717

email: info@tjastra.cz
email: kuncova@tjastra.cz


areál Malinová

tel.: +420 722 782 271 tenis
tel.: +420 606 677 736 kuželna

Nábor hráčů do oddílu probíhá celoročně (zájemci se hlásí na tenis.astra@gmail.com), nábor dětí do školiček pak v průběhu jara (supertenis@seznam.cz).

Soubory ke stažení

http://tenis.tjastra.cz

http://tenis.tjastra.cz/index.php?id=6 (hrací řád, příspěvky,..

TJ ASTRA Zahradní Město, z. s
Adresa
TJ ASTRA Zahradní Město, z. s. -
V Korytech 157, 106 00 Praha 10


TJ ASTRA Zahradní Město, z. s. -
Malinová 102, 106 00 Praha 10
Zobrazení na mapě
Fotografie