• Facebook Prahy 10
  • RSS
  • Instagram Prahy 10

Sportovní kluby

Úvod » Strašnice » Detaily Klub
  

Prague Black Panthers, o. s.

Základní popis

Tým amerického fotbalu Prague Black Panthers vznikl na podzim roku 2012 spojením dvou nejúspěšnějších českých týmů – Prague Black Hawks a Prague Panthers.

PRAGUE PANTHERS

Tým Prague Panthers působí v ČR od roku 1992 a je historicky nejúspěšnějším českým týmem. Na svém kontě mají Prague Panthers vítězství v EFAF Cupu z roku 2009 a celkem 12 titulů mistra a 6 titulů vicemistra české ligy. V sousední rakouské lize dosáhl pražský tým tři roky po sobě na 5. místo.

PRAGUE BLACK HAWKS

Tým Prague Black Hawks byl založen roku 2010 odtržením části klubu od jiného pražského týmu. K tomuto kroku hráči i část realizačního týmu přistoupili z důvodu nesouhlasu s dalším směřováním původní organizace. Hned v prvním roce existence se Black Hawks stali vicemistrem ČR a v druhé sezóně dosáhli až na mistrovský titul. Ten obhájili i v sezóně 2012.

Ke spojení týmů došlo na podzim roku 2012.

Prague Black Panthers se poslední tři roky pohybují v EURO TOP 10. V letošní sezoně se umístili v Rakouské lize na třetím místě a současně v České lize potřetí za sebou dosáhli na titul. 

Domácím hřištěm Prague Black Pan Panthers je atletický stadion Slavie na Praze 10. Seniorský tým tam hraje své zápasy od začátku dubna do konce června a juniorský a ženský tým hraje na Slavii od září do poloviny listopadu. Tréninky probíhají v areálu na Šancích v Měcholupech každé úterý a čtvrtek od poloviny února do poloviny listopadu. Do seniorského týmu probíhají nábory na konci října a do poloviny listopadu.

• Jsme transparentní spolek, s řádně voleným předsednictvem s výkonnou

pravomocí a kontrolním orgánem.

• Jsme řádným členem České asociace amerického fotbalu (ČAAF)

• Naším mottem je rozvoj amerického fotbalu v Čechách, jeho propagace mezi mladými lidmi a vytváření dostatečně motivujícího prostředí pro jejich osobní a sportovní rozvoj.

Klub Prague Black Panthers se skládá ze seniorského, juniorského týmu a ženského týmu amerického fotbalu. Nedílnou součástí je také tým kadetů flag footballu. Paralelním působením v několika soutěžích vzniká prostor pro to, aby tým ukázal, že dokáže nejen dominovat české lize, ale že je kvalitní i v evropském srovnání.

Celkově naše organizace sdružuje 80 aktivních hráčů pro seniorské soutěže (18 let +), 40 hráčů juniorského věku (15-18let) 40 hráček a 20 žáků v týmu flagfootballu.

Celkem přes 200 sportovců (včetně managementu) odhodlaných ukázat, že si zasloužíme nazývat se...

...THE BEST OF THE BEST

Sporty
  • Fotbal
Nábory

junioři: leden a únor

ženy: prosinec a leden

Tréninky

Domácím hřištěm Prague Black Pan Panthers je atletický stadion Slavie na Praze 10.

Seniorský tým tam hraje své zápasy od začátku dubna do konce června a juniorský a ženský tým hraje na Slavii od září do poloviny listopadu.

Tréninky probíhají v areálu na Šancích v Měcholupech každé úterý a čtvrtek od poloviny února do poloviny listopadu. 

Kontakt

David Krejbich – team manager

e-mail: david.krejbich@pragueblackpanthers.cz

Sociální sítě

Facebook: https://www.facebook.com/PragueBlackPanthers

Twitter: twitter.com/PragueBPanthers

Prague Black Panthers, o. s.
Adresa
Pod strání 2220/22, Praha 10
Zobrazení na mapě
Fotografie