• Facebook Prahy 10
  • RSS
  • Instagram Prahy 10

Sportovní kluby

Úvod » Strašnice » Detaily Klub
  

TJ Solidarita Praha

Základní popis

TJ SOLIDARITA, představovaná v současnosti občanským sdružením, je jednou z původních  tělovýchovných organizací působících na území Prahy 10 ve Strašnicích. Jednota vznikla v roce 1962.

Aktuálně máme k dispozici 8 tenisových  antukový kurtů, 3 kryté tenisové kurty s umělým povrchem, universální beachové hřiště pro plážové sporty (3 x volejbal, kopaná, házená, rugby atd.) a 2 antukové kurty pro nohejbal.

V areálu jsou vybudovány moderní šatny se sociálním zázemím a občerstvením otevřeným po celou provozní dobu.

 

Všechny sportoviště může kromě členů TJ Solidarita využívat také veřejnost na základě rezervace na našich www stránkách nebo u správce areálu.  

Závodní družstva TJ Solidarita Praha 10

V současné době má oddíl 3 kmenové trenéry mládeže (věkové kategorie babytenis, mladší žactvo, starší žactvo a dorost) a tenisovou školku (další 3 trenéři pouze pro potřeby TŠ)

 

Ve věkových kategoriích „babytenis – dorost” evidujeme aktuálně cca 40 hráčů/hráček, většina našich týmů hraje 1.třídu (druhá nejvyšší krajská soutěž).

 

V kategorii dospělých máme dvě závodní družstva, tým A hraje Pražskou divizi (4.nejvyšší soutěž) a tým B letos postoupil do 1.třídy (5.nejvyšší soutěž).

 

V kategorii veteránu máme jedno závodní družstvo hrající 3.třídu.

V kategorii superveteránu taktéž jedno družstvo hrající 4. třídu

 

Tenisová škola na Solidaritě

Hlavním cílem tenisové školy je vzbudit v dětech zájem o tenis a podpořit jejich úsilí se ho naučit. Prostřednictvím doplňkových cvičení zaměřených na rozvoj koordinace, rovnováhy, rychlosti, a za pomoci různých soutěží se snažíme o rozvoj dítěte z pohledu soutěživosti, odhodlání zvládnout nové překážky a výzvy.

 

Pro další rok si dáváme za cíl, mít ještě více dětí, které by chtěly hrát turnaje za náš oddíl a dosáhnout lepšího výsledku na Přeboru Prahy.

Naším přáním a úspěchem by bylo, kdyby se tenis stal nedílnou součástí života všech našich dětí.

Sporty
  • Tenis
Nábory

V průběhu roku pořádáme několik náborů, kdy se snažíme oslovit nové zájemce. Kurzy jsou určeny pro všechny, které se chtějí tenisu naučit. Nejmladším dětem jsou 3 roky a nejstarším 15 let .

 

Během prázdnin pořádáme tenisové soustředění mimo Prahu. Mladší děti se rády zúčastňují týdenního letního kempu v našem oddíle. Tyto akce umožňují všem účastníkům si vyzkoušet tenis velmi

intenzivně. Každý kemp je zakončený turnajem. Každý účastník si odnáší minimálně jednu medaili a ty nejmenší i pohár, za „šikulu kempu“. 

Tréninky

Na pravidelných trénincích během školního roku děti postupně mění výkonnostní skupiny. Nejmenší (začátečníci) začínají tréninky na minitenisovém kurtu. Naším společným cílem je naučit je hrát na velký kurt. Jelikož v našem oddílem máme závodní družstva, tak všichni zájemci, kteří chtějí chodit trénovat častěji a hrát turnaje, přecházejí k závodním trenérům.

V letošním roce se nám podařilo vytvořit družstvo minitenisu, které nás reprezentovalo na Přeboru Prahy, a úspěšně uspořádat celostátní turnaj v minitenise. Na druhém místě se umístil domácí hráč.

Novinkou pro letošní zimní sezónu budou „tréninkové soboty“, kdy se budeme oslovit děti, které nemají tolik času v týdnu a chtěly by si tenis vyzkoušet i během víkendu.

 

Kontakt

tel. rezervace kurtů: +420731 315 754

e-mail: tenis@solidarita.cz

Adresa
Pod Strání 3124/7a , 100 00 Praha 10
Zobrazení na mapě