• Facebook Prahy 10
  • RSS
  • Instagram Prahy 10

Sportovní kluby

Úvod » Malešice » Detaily Klub
  

TJ Malešice - oddíl lakrosu

Základní popis

Lakrosový oddíl TJ Malešice je nejstarším týmem české lakrosové historie a jedním z historicky nejúspěšnějších týmů v České republice. Oddíl obouručného lakrosu byl při TJ Malešice založen v roce 1986 hráči původního skautského jednoručního lakrosu, kteří se rekrutovali především z týmů Tois a Medvědi. Od té doby se staly TJ Malešice celkem 9x Mistrem republiky v box-lakrosu (naposled v roce 1998) a 8x Mistrem republiky ve field-lakrosu (naposled v r. 2011). V roce 2012 navíc TJ Malešice staly držiteli Ken Galluccio Cupu, což je soutěž pořádaná Evropskou lakrosovou federací (ELF) a které se účastní nejlepší evropské klubové celky (tzn. obdoba Poháru mistrů evropských zemí).

 

Po celou historii týmu hráči z Malešic vždy tvořili i základ národní lakrosové reprezentace. Mezi trojnásobné vice-mistry Evropy z období 1995-1997 tak můžeme jmenovat např: Martina Mrlíka, Ondřeje Čiberu, Vladimíra Mandu, Pavla Kurze, Petra Tahala, či Pavla Semeráka.

 

Z hráčů nejstarší generace, kteří neměli možnost se prosadit na mezinárodní scéně, neboť kontaktů bylo v té době zcela minimálně, je třeba zmínit např. Romana Pokorného, Petra Vlasáka, Martina Vávru, Vladimíra Berana či Jana Malinovského.

 

I současná malešická hráčská generace však dodává reprezentanty, např. Tomáše Berana, Jindřicha Plecitého,  Ladislava Kopfsteina, či Kamila Trhlíka.

 

Tým se účastní nejvyšší box-lakrosové soutěže (NBLL – Národní box lakrosová liga) i nejvyšší field-lakrosové soutěže (NFLL – Národní field lakrosová liga) a je pravidelným účastníkem prestižních mezinárodních turnajů, jako např. Memoriálu Aleše Hřebeského (největší box-lakrosový turnaj v Evropě hraný v Radotíně), Winter Cupu, či drážďanského Lax In the Box.

 

Tým hraje svá domácí utkání na lakrosovém stadionu v rámciu areálu TJ Malešice na adrese Heldova 1, Praha 10, který si před lety sami členové lakrosového oddílu TJ Malešice upravili pro své potřeby.

 

V současné době prochází tým generační obměnou, věříme však, že se tým vrátí na úplné výsluní českého a evropského lakrosu. Úspěšně se rovněž rozvíjí práce s dětmi a mládeží a i zde je naděje, že se mladící z Malešic začnou znovu objevovat i v juniorských soutěžích.

 

Sporty
  • Lakros
Nábory

Celoroční otevřené tréninky pro všechny dětské kategorie každou středu od 17 ti hod, nebo od 19 ti hod pro juniory a seniory.

Další akce a nábory vždy aktuálně na FB.

 

Kontakt

Kontakt:                    malax@malax.cz

 

Manažer týmu:          

Vladimír Beran           vladimirberan@seznam.cz

 

Koučové:                   

Jindřich Plecitý           jindrichplecity@seznam.cz

Pavel Semerák           psemerak@lacrosse.cz

Martin Mrlík                hary@lacrosse.cz

Petr Tahal                  ptahal@lacrosse.cz

Kapitán týmu:           

Tomáš Beran              tomberan@seznam.cz        

 

Sociální sítě
TJ Malešice - oddíl lakrosu
Adresa
Rektorská 9, 108 00 Praha 10 - Malešice
Zobrazení na mapě
Fotografie