• Facebook Prahy 10
  • RSS
  • Instagram Prahy 10

Sportovní kluby

Úvod » Vinohrady » Detaily Klub
  

Akrobatická gymnastika TJ Bohemians

Základní popis

Akrobatická gymnastika, dříve sportovní akrobacie, je gymnastická disciplína založená na síle, flexibilitě, odvaze a spolupráci.

Cvičí se na odpružené podlaze pokryté gymnastickým kobercem o rozloze 12x12 metrů. Soutěží se v pěti kategoriích - ženské, mužské a smíšené páry, ženské trojice a mužské čtveřice. Soutěžící musí předvést 3 různé sestavy (statickou, dynamickou, smíšenou). Jedna sestava trvá dvě a půl minuty za doprovodu hudby.

Hodnotí se obtížnost sestavy, technické provedení jednotlivých prvků a celkový umělecký dojem. Sestavy zahrnují jak statické prvky, charakteristické silovým založením a předváděné s předepsanou výdrží (lidská pyramida), tak prvky dynamické, předváděné v tempu (přemety, salta, piruety). Smíšena sestava je kombinací statických a dynamických prvků.

Oddíl AG při TJ Bohemians, se během roku účastní domácích i mezinárodních závodů. Každoročně, pak koncem prázdnin, týdenního soustředění mimo Prahu. Už vícekrát se nám podařilo vycestovat na MS, či ME a probojovat se tam do finále.

Sporty
  • Gymnastika
Nábory

Kdokoliv se může přijít podívat v úterý a čtvrtek od 17:30 - 19:00 hodin (přijímáme děvčata i chlapce 
od 6-ti let a starší). Preferujeme děti s gymnastickou průpravou, ale není podmínkou.

Kontakt

tel: +420 222 517 817

e-mail: info@akrobatickagymnastika.cz

Akrobatická gymnastika TJ Bohemians
Adresa
Gymnastická hala TJ Bohemians Praha
Slovenská 2
Praha 10
101 00
Zobrazení na mapě
Fotografie