Úvod » Vršovice » Detaily Klub

Klub kanoistů Slavia Praha

Základní popis

HISTORIE KLUBU

Náš sportovní klub byl založen v roce 1927 původně jako sportovní klub pracovníků elektropodniku  (SKEP). Pod tímto názvem oddílu prošla celá řada olympioniků a reprezentantů Československa (např. Mottl - Škrdland – olympijští vítězové). Po únoru 1948 musel být oddíl přejmenován na Dynamo, později se stal jedním ze sportovních oddílů Slavie Praha. I tehdy byl líhní celé řady pozdějších reprezentantů Československa (Havel – Pecka stříbro olympiáda). Řada členů našeho oddílu byla mistry nebo medailisty mistrovství republiky všech věkových kategorií a disciplín (např. Záveský, Havel, Nyč, Koubek, Purchart, Havel, Dvořák, Beránek, Kolínská, Hladík, Dolejš, Šebesta, Svoboda, Martínek, Petráš, Lenfeld a mnoho a mnoho dalších ).

V současné době má náš oddíl asi 200 členů všech věkových kategorií. Všichni mají jedno společné: radost z pohybu, kamarádství a lásku k vodním sportům všeho druhu.

Aktivní závodní činnost má ženská posádka dračích lodí, kdy jsou naše členky mnohonásobné mistryně republiky, reprezentantky a medailistky mnoha mezinárodních závodů

Mnoho společných aktivit při sjíždění řek po celé Evropě a i aktivní závodní činnost vyvíjí skupina vodních kajakářů.