• Facebook Prahy 10
  • RSS
  • Instagram Prahy 10

Sportovní kluby

Úvod » Vršovice » Detaily Klub
  

ASK Slavia Praha

Základní popis

Slávia je jedním ze čtyř historicky nejstarších oddílů v České republice. Přesné datum založení oddílu bohužel není známo, ale objektivně je možno jej hledat mezi roky 1894, kdy byl při literárním a řečnickém spolku Slávia založen sportovní a cyklistický odbor a rokem 1901, kdy byl v Praze na Letné otevřen nový stadion Slávie s 350 m dlouhou běžeckou dráhou.

Stejně, jako se tomu děje v současné době, tak v roce 1901 přešli za ,,lepšími podmínkami" do Slávie tehdejší závodníci Sparty včetně stříbrného z Olympijských her v Paříži 1900 Františka Jandy Suka. Tím se Slávie stala nejúspěšnějším domácím oddílem a tento primát si udržela prakticky až do vzniku ATK (Dukly) Praha. Od prvního mistrovství České republiky družstev v roce 1924 do roku 1944 nevyhrála v kategorii mužů pouze dvakrát a stejné úspěchy dosahovala i v soutěžích žen a dorostu.

Mezi celou plejádou slavných jmen startujících s tradiční červenou hvězdou na prsou a získávajících ve své době evropské, světové i olympijské medaile jmenujme Luďka Bohmana, Evžena Rošického, Tomáše Jungwirtha, Františka Doudu, Miroslava Janouška, Petra Nemšovského, Jána Čada a celou řadu dalších. Za zmínku jistě stojí i fakt, že ze slávistických řad vzešla řada atletických činovníků a dokonce více než 10 předsedů Českého atletického svazu.

Tento krátký historický exkurz bychom rádi uzavřeli citací z knihy "Sto let královny" - ,, sto let české atletiky je zároveň sto let atletů Slávie".

V současnosti se snažíme navazovat na tento historický odkaz, a tak jsme druhým domovem atletů napříč všemi kategoriemi, od atletického potěru po veterány a naše družstva i jednotlivci pravidelně obsazují přední příčky na mezinárodních, celorepublikových, ale třeba i jen městských soutěžích.

Atletická Slavia postihuje všechny kategorie. Naší výkladní skříní je přípravka pro děti od 6 do 15 let. V současnosti u nás sportuje ve dvaceti skupinách na 400 dětí. Kapacita přípravky je téměř naplněná, ale pár volných míst se najde. Máte-li zájem poslat svou ratolest na atletiku, navštivte prosím naší stránku www.askslavia.com, kde naleznete další informace.

Středoškolská léta jsou na Slávii spojena s SG Přípotoční, se kterým dlouhodobě úspěšně spolupracujeme. A plody, v podobě úspěšných reprezentantů, kteří z této spolupráce vzešly, jsou důkazem naší dobré koncepce, z níž čerpají i ostatní mládežnické skupiny.

Dospělá družstva pak reprezentují Slávii v Extralize a 1. lize, kde pravidelně patří k nejlepším a šlapou na paty profesionálům ze "střediskových" oddílů.

Náš stadion je za drobný poplatek otevřen, ale i rekreačním sportovců, kteří se chtějí jen udržovat ve formě a sportovat pro radost bez vidiny soutěžního zápolení.

Sporty
  • Atletika
Nábory

V současnosti u nás sportuje ve dvaceti skupinách na 400 dětí. Kapacita přípravky je téměř naplněná, ale pár volných míst se najde. Máte-li zájem poslat svou ratolest na atletiku, navštivte prosím naší stránku www.askslavia.com, kde naleznete další informace.

Tréninky

Otevírací doba

Dospělí závodníci: po celý den

Mládežnické kategorie: po celý den pod vedením trenérů

Přípravka: 15 -18h

Rekreační sportovci, po zaplacení příspěvků: 8 -15h a po 18h pouze dráha

Příspěvky

Děti do 15 let 4000 Kč/rok

15 let a starší 2000 Kč/rok

Důchoci 1000 Kč/rok

Rekreační sportovci 3000 Kč/rok

Kontakt

Josef Šrámek - předseda klubu, tel.: +420 775 244 148, e-mail: sportvia@volny.cz

Štěpán Pobuda - pro mladší 15 let, tel.: +420 721 309 426, e-mail: stepanpobuda@seznam.cz

Petr Šarapatka - pro starší 15 let, tel.: +420 724 702 319, e-mail: sarapatka.petr@seznam.cz

Petr Novotný - pronájmy stadionu, tel.: +420 604 966 898, e-mail: petrnslavia@seznam.czSociální sítě

https://www.facebook.com/askslavia

ASK Slavia Praha
Adresa
Vladivostocká 10/1460, 100 00 Praha 10
Zobrazení na mapě
Fotografie