Aktuality z oblasti rozvoje městské části Praha 10

Waldesův diamant můžete hledat až do konce ledna

Velká rodinná hra „Za Waldesovým diamantem“ se už podruhé dočkala prodloužení! Jedenáctku předmětů souvisejících s životním příběhem Jindřicha Waldese můžete hledat až do konce ledna. Waldes stál za vynálezem vylepšeného stiskacího knoflíku, který pojmenoval po magickém diamantu Koh-i-noor, jednalo se o věhlasného podnikatele, sběratele i mecenáše umění a sportu.

Publikováno: 04.01.2022
Kategorie: Článek, MČ Praha 10, Kultura3578

Hru připravila desátá městská část právě na počest jedné z největších osobností svých dějin. Principem je, že lidé chodí po starých Vršovicích a hledají předměty odkazující na Waldese. Ty se nacházejí v předem dané ulici, ale na nespecifikovaném místě, je tedy nutné důkladně prozkoumat všechna zákoutí této naší magické části. Úspěšní „hledači“ si pak na radnici mohou vyzvednout památeční předmět.

Aktivita u občanů (nejen) Desítky vzbudila velký zájem, úspěšně už ji absolvovalo více než 400, z toho stovka v období od 30. prosince. Proto se radnice rozhodla trvání hry prodloužit až do 31. ledna.

Herní zápisník a další podobnosti najdete na praha10.cz/waldes.