Aktuality z oblasti financí

Praha 10 zahájila unikátní výstavu z pozůstalosti Karla Čapka

Unikátní výstavu tvořenou artefakty, fotografiemi i dalšími zajímavostmi z vily legendárního spisovatele a dramatika Karla Čapka zahájila městská část Praha 10 v Galerii Deset na nám. Sv. Čecha. Navštívit ji veřejnost bude moci každý den od 12 do 18 hodin vyjma pondělí. Vystavovaná díla a předměty pochází z Čapkovy vily, kterou Praha 10 vloni zakoupila do svého majetku. "V současné době v samotné vile pracují odborníci, kteří její inventář katalogizují a expertní skupina zároveň vedle toho připravuje přesný koncept využití vily a její zpřístupnění veřejnosti," informoval starosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík (Nez.).

Praha 10 zahájila unikátní výstavu z pozůstalosti Karla Čapka

Na výstavě mohou návštěvníci vedle nikdy nepublikovaných fotografií shlédnout také osobní předměty, díla či film, který byl o vile natočen a návštěvníci ji tak mohou navštívit alespoň tímto způsobem. "Výstava potrvá do poloviny října, vstup je zdarma a zveme do galerie širokou veřejnost," doplnil starosta.