Aktuality z oblasti financí

Informace o vánočním a novoročním svozu komunálního odpadu v Praze

Město je připraveno, ve spolupráci se svozovou společností Pražské služby, a.s. a AVE CZ odpadové hospodářství, s.r.o., na vánoční a novoroční svoz komunálního odpadu.

Informace o vánočním a novoročním svozu komunálního odpadu v Praze
Konsorcium Pražské odpady 2016-2025, které tvoří Pražské služby, a.s. a svozová firma AVE CZ odpadové hospodářství, s.r.o., zajistí svoz směsného a tříděného odpadu na území metropole během vánočních a novoročních svátků. Program svozu je vytvořen tak, aby se v maximální možné míře předešlo přeplňování sběrných nádob a nevznikal kolem nich nepořádek.

V termínu od 24. 12. do 31. 12. 2017 budou standardně zajištěny normální pracovní směny a svoz směsného odpadu bude probíhat dle příslušných svozových programů, tedy jako v běžných dnech. Z důvodu větší zátěže na stanovištích tříděného odpadu budou svozy tříděného odpadu realizovány v posíleném režimu. Na některých územích budou probíhat mimořádné svozy papíru a skla. Jedná se zejména o kritické oblasti (např. velká sídliště).

Svoz směsného odpadu bude zajištěn následovně:
21. – 31. 12. 2017
normální svoz dle příslušných svozových programů
1. 1. 2018
svoz až na výjimky neprobíhá, náhradní svoz proběhne v následujících dnech
2. 1. – 6. 1. 2018
bude probíhat normální svoz s případným časovým posunem (max. 1 den)

Svoz tříděného odpadu bude zajištěn následovně:
21. – 31. 12. 2017
normální svoz dle příslušných svozových programů
1. 1. 2018
svoz až na výjimky neprobíhá, náhradní svoz proběhne v následujících dnech
2. 1. – 6. 1. 2018
bude probíhat normální svoz s případným časovým posunem (max. 1 den)

Kam s vánočním stromkem až doslouží?

Vyhozené vánoční stromky nepatří do nádob na směsný odpad, protože tím snižují jejich kapacitu. V případě, že máte veřejně přístupnou popelnici nebo kontejner na směsný odpad (například na sídlišti), lze stromky volně odložit vedle nich. Pokud ale nemáte popelnici volně přístupnou z ulice (některé činžovní domy a rodinné domy), prosíme o odložení vánočního stromku u nejbližšího stanoviště na tříděný odpad. Jejich odvoz započne den po Štědrém večeru a následně bude probíhat po celý leden a únor 2018.
Nejvhodnějším řešením je zcela odstrojený stromek předat ve sběrném dvoře hlavního města, např. společně i s dalšími odpady, které se v povánočním čase v domácnostech nashromáždí ve větším množství.

Konečná zastávka pro vánoční stromky je u odběratele, který se zabývá zpracováním dřeva. Stromky jsou nadrceny a následně využity např. v zahrádkářském průmyslu do kompostu. Znečištěné nebo nedostatečně odstrojené stromky putují společně se směsným odpadem k energetickému využití do ZEVO Malešice. Výjimka platí pro umělé stromky. Pokud už stromek dosloužil, rozhodně nepatří do kontejneru na tříděný či směsný odpad, ale do sběrného dvora.