Kariéra

Banner - Rozsvěcujeme úřad

  • Kdo jsme, koho u nás potkáte a co získáte?
  • Jaké stereotypy jsou s úřadem spojené a jak je to doopravdy?
    Rozsvěcujeme úřad

Volná pracovní místa

Aktuální volná místa | Hledat v nabídkách | rss RSS

Konkursní řízení na vedoucí pracovní místo ředitele základní školy

Umíte vzbudit nadšení u dětí i u svých kolegů? Chcete tvořit školu, ve které stojí vztahy na vzájemné důvěře? Jste přesvědčeni, že dobrá škola upřednostňuje vzdělávání místo biflování? Souhlasíte s tvrzením, kolik cizích řečí umíš, tolikrát jsi člověkem? Máte zkušenosti s řízením podobné organizace? A hlavně, přáli byste si být u zrodu školy, na kterou byste sami rádi chodili?

Základní škola V Olšinách se může pyšnit svou dlouhou historií. Její budova byla postavena už v roce 1909 a od roku 2014 je dokonce oficiálně kulturní památkou. Její rekonstrukce a zachování se staly prioritou současného vedení MČ Praha 10. První žáci do nově zrekonstruované školy přijdou ve školním roce 2025/26. Předpokládaný počet dětí je 225 (plus 15 dětí v přípravné třídě). Vše o škole najdete na jejich webových stránkách zsvolsinach.cz.

MČ Praha 10 vyhlašuje v souladu s § 166 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, a vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, a vyhláškou č. 54/2005 Sb., o náležitostech konkursního řízení a konkursních komisích, ve znění pozdějších předpisů,

Konkursní řízení na vedoucí pracovní místo ředitele organizace

Základní škola, Praha 10, V Olšinách 200/69, příspěvková organizace,

se sídlem Praha 10, V Olšinách 200/69,

Předpoklady pro výkon činnosti ředitele:

  • plná způsobilost k právním úkonům
  • odborná kvalifikace dle zákona č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů
  • minimálně čtyřletá praxe dle § 5 odst. 1 zákona č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů
  • bezúhonnost dle zákona č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů
  • zdravotní způsobilost dle zákona č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů
  • znalost českého jazyka dle zákona č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů.

Od uchazeče očekáváme:

  • Zkušenost s řízením školy či podobné organizace
  • Znalost školských, pracovně právních a souvisejících předpisů
  • Znalost ekonomiky příspěvkové organizace
  • Manažerské i organizační schopnosti a dovednosti
  • Ochotu k dalšímu osobnímu i profesnímu rozvoji zejména v oblasti vzdělávání
  • Vysoké nasazení a flexibilitu
  • Profesionalitu a maximální součinnost v jednání se zřizovatelem školy

Hledáme:

  • Člověka, který dokáže svým zájmem své okolí nadchnout.
  • Profesionála, který vytvoří podnětné a kreativní prostředí s rovnými příležitostmi pro všechny děti.
  • Manažera a lídra s jasnou představou a vizí, jak má vypadat moderní škola pro 21. století.
  • Ředitele či ředitelku, který sestaví špičkový tým pedagogických i nepedagogických zaměstnanců.

Budoucímu řediteli nabízíme:

  • Neopakovatelnou příležitost být u zrodu nové ZŠ V Olšinách
  • Odpovídající platové ohodnocení
  • Maximální podporu zřizovatele školy
  • Jedinečné pracovní prostředí v nově zrekonstruované historické budově
  • Možností získat obecní byt

Obsahové náležitosti přihlášky:

  • identifikační údaje uchazeče (jméno, příjmení, titul, datum a místo narození, adresa trvalého bydliště, státní příslušnost, korespondenční adresa, číslo OP, ID datové schránky, je-li zřízena)
  • popis pozice, na kterou se uchazeč hlásí
  • datum zpracování a vlastnoruční podpis uchazeče.

K přihlášce přiložte:

  • úředně ověřené kopie dokladů o odpovídajícím dosaženém vzdělání (v případě diplomu včetně vysvědčení o státní závěrečné zkoušce nebo dodatku diplomu), příp. doklady o dalším vzdělávání (kopie není třeba úředně ověřovat)
  • doklady k prokázání praxe dle § 5 odst. 1 písm. a) zákona č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, vč. uvedení funkčního zařazení (např. pracovní smlouvy, potvrzení zaměstnavatelů) a o dosavadním průběhu zaměstnání – doklad o započitatelné praxi potvrzené posledním zaměstnavatelem
  • strukturovaný životopis s datem zpracování a podpisem uchazeče
  • vizi a koncepci dalšího rozvoje Základní školy, Praha 10, V Olšinách 200/69, příspěvková organizace (v rozsahu max. 4 normostrany pro základní školu s rozšířenou výukou jazyků)
  • výpis z evidence rejstříku trestů (ne starší než 3 měsíce)
  • čestné prohlášení ve smyslu § 4 odst. 3 a § 2 odst. 1 písm. d) až h) zákona č. 451/1991 Sb., kterým se stanoví některé další předpoklady pro výkon některých funkcí ve státních orgánech a organizacích České a Slovenské Federativní Republiky, České republiky a Slovenské republiky, ve znění pozdějších předpisů, (nedokládají uchazeči narození po 1. 12. 1971)
  • lékařské potvrzení o zdravotní způsobilosti k výkonu činnosti ředitele základní školy (ne starší než 2 měsíce).

Předpokládaný nástup do funkce: 2. 1. 2025

Lhůta pro podání přihlášky:

Přihláška s uvedenými doklady v uzavřené obálce s přesným označením „Konkursní řízení ZŠ V Olšinách“„neotvírat“ musí být doručena nejpozději do 4. října 2024 do podatelny ÚMČ Praha 10, na adresu Odbor školství, ÚMČ Praha 10, Vinohradská 3218/169, 100 00 Praha 10.

Do konkursního řízení budou zařazeny pouze přihlášky s kompletními doklady a vlastnoručním podpisem uchazeče.

Vyhlašovatel si vyhrazuje právo zrušit konkursní řízení kdykoliv v jeho průběhu bez udání důvodu.

Kontakt: Odbor školství ÚMČ Praha 10, Mgr. Klára Válková, tel. 267 093 486, klara.valkova@praha10.cz

Schváleno usnesením Rady MČ Praha 10 č. 0593/RMČ/2024 dne 22. 8. 2024.

zasláno úterý 27. srpna 2024, -

Předcházející strana | Další strana

Dokumenty pro uchazeče o zaměstnání