Diskuzní fóra

PředchozíPředchozí Go to previous topic
DalšíDalší Go to next topic
Poslední příspěvek 29 čvc 2017 10:41 dop. od  Martin
BORDEL NA SKALCE
 3 Odpovědi
Seřadit:
Nemůžete vkládat odpovědi.
Autor Zprávy

MartinNew Member


Posts:5
New Member


--
15 čvc 2017 05:10 odp.
  Dobrý den,
  už toho mám dost. Byl bych rád, kdyby už někdo s problematikou bezdomovců na Skalce něco udělal. Asi před 14 dny byl KONEČNĚ proveden úklid louky mezi ul.Dürerova a Tescem. Tleskám Vám, ale to by někdo ten bordel cca v 10ti pytlích musel ještě odvézt. Bohužel to zůstalo na malém parkovišti u ul.Dürerova a ty smraďoši to zase roztahali po louce. Takže práce k ničemu. Je opravdu problém, když už se to uklidí, tak aby se to rovnou odvezlo? Jestli osoba, která má toto u vás na starosti nedokáže dotáhnout do konce, tak tam nemá co dělat!!! Další věc co mě neuvěřitelně štve, že tato louka v noci slouží k piknikům ukrajinských občanů, kteří tam do rána zanechají neuvěřitelný nepořádek. Naše slavná MP, která na tyto problémy byla zřízena, občas pomalu kolem sídliště projede, ale z vozidla ani nevystoupí. Reagují pouze na zavolání na l.156. Ta by v okolí celé Skalky měla šlapat celou noc. Podle platné vyhlášky ohledně pití alkoholu na veřejnosti se neřídí jak bezdomovci, tak naše nezletilá omladina, tak bohužel ani VY. A ještě bych rád dodal, že úprava louky mezi ul.Dürerova a Tescem je žalostná. Hlavně se nevymlouvejte na majitele (který údajně žije v zahraničí). Louka je sekána jenom někde, místy je tráva vysoká až 1 m, stromy a keře nejsou prořezávány a díky tomu, si tam bezdomovci staví hnízda. Hlavně že v TV vyhrožujete majitelům luk, že pokud je nebudou udržovat, tak budou pokutováni. Apeluji na Vás, aby jste toto dali do pořádku, jinak se obrátím na Ministerstvo životního prostředí a budu je bombardovat tak dlouho, až díky tomu budou u Vás padat hlavy. Opravdu toho máme dost!!!!!! Jestli si o tom chcete popovídat, tak mi odepište, rád si udělám čas.
  S pozdravem Martin Strouhal ul.Dürerova Praha 10.

  luciesi  Basic Member


  Posts:115
  Basic Member


  --
  25 čvc 2017 08:48 dop.
  Vážený pane Strouhale,

  úklid předmětného prostranství probíhal v rámci výkonu alternativních trestů. Následně je zajišťován svoz těchto odpadů a dalších černých skládek z vice míst naráz. Z tohoto důvodu může dojít k časové prodlevě více dnů. Na základě provedené kontroly jsme nezjistili nové výrazné znečištění plochy. Přesto ještě bude probíhat úklid drobnějšího znečištění.
  Pokud se týká údržby zeleně, ta je průběžně prováděna na pozemcích ve vlastnictví města. Soukromé pozemky udržovat nemůžeme. Vlastníky k zajišťování péče ale opakovaně vyzýváme. Na území hl. m. Prahy neexistuje vyhláška, který by umožňovala pokutování vlastníka pozemku za jeho neposekání. Z tohoto pohledu máme tedy omezené možnosti. Na naše výzvy všeobecně majitelé reagují až po jejich opakování. Zároveň je případná péče jen minimální. Obdobně není řešena legislativně ani povinnost průběžné péče o dřeviny.
  Problematiku zdržování závadových osob již dlouhodobě řešíme s městskou policii. V této záležitosti jsem požádal o vyjádření ředitele obvodního ředitelství pro Prahu 10, které zde následně uveřejníme.

  S pozdravem

  Bc. Martin Pecánek
  vedoucí OŽD

  luciesi  Basic Member


  Posts:115
  Basic Member


  --
  25 čvc 2017 02:33 odp.
  Vyjádření MP

  Lokalitu metra Skalka, Tesca Skalka a okolí průběžně kontrolují strážníci z Obvodního ředitelství MP Praha 10 v rámci běžné hlídkové služby. Na základě podnětů občanů provádíme v těchto místech vždy intenzivnější kontroly. Poslední podnět, který se týkal problematiky veřejného pořádku v lokalitě Skalka jsme obdrželi dne 14.7.2017 a od tohoto data v místě provádíme intenzivnější dohled jak na denních tak i v nočních hodinách se zaměřením na veřejný pořádek(závadové osoby, rušení nočního klidu, znečištění veřejného prostranství, požívání alkoholu v místech, kde je to příslušnou vyhláškou hl. m. Prahy zakázáno atd.). Do dnešního dne tj. 25. 7. 2017 proběhlo v časech mezi 17:30 hod. až 01:47 hod. v místě celkem 19 kontrol. Při těchto kontrolách bylo hlídkou z místa hlášeno v 18 případech, že kontrola proběhla bez závad. Pouze v jednom případě uložila hlídka na místě 1x Napomenutí za přestupek ve veřejném pořádku. Tyto zvýšené kontroly budeme provádět do 10.8.2017. Dle informace od místně příslušného strážníka okrskáře v věcí bezdomovců tak ti se dříve zdržovali v křovinách na jižní straně louky v blízkosti ulice Na Padesátém, ale po provedených kontrolách se v těchto místech již nevyskytují.

  Bude-li mít pan Martin Strouhal zájem o pomoc s řešením konkrétních problémů, které se budou týkat dopravní situace, veřejného pořádku, může se přímo obracet na příslušné strážníky okrskáře, viz odkaz http://mppraha.cz/2-articles/uncate...6-okrskar. V případě potřeby neprodleného řešení závažnějšího problému je možné kontaktovat Městskou policii hl. m. Prahy prostřednictvím tísňové linky 156, anebo přímo operační středisko Obvodního ředitelství MP Praha 10, ul. Počernická 634/95, tel. 222 02 5650-51.

  Pěkný den.

  Michal Ridl

  Martin  New Member


  Posts:5
  New Member


  --
  29 čvc 2017 10:41 dop.
  Moc děkuji za odpověď, ale bohužel se zařadím, jak u Vás, tak u MP do kolonky: Už zase volá ten magor a nebo píše. Jak jsem v předchozím tématu psal, bydlím v této lokalitě a jsem často doma - pozor, nejsem otravný důchodce, je mi 43 let. Nikdy jsem si nestěžoval, ale už to jinak nejde. Jsem často venku a strážníky vidím pouze ve vozidle a to jenom občas. Není možné, že kontrola z vaší strany proběhla bez závad. Projděte si to tam pořádně. Přetékající odpadkové koše u zastávek před Tescem (chápu, problém MHD), ale někdo to musí kontrolovat a došlápnout si na MHD, aby se to každý den vyváželo, nebo i 2x denně. Nemusíte se bát, že když tam přijedete, tak tam nikdo chlastat nebude. Pod stromy na této louce jsou hromady plechovek od piva+prázdné lahve od tvrdého alkoholu. Jestli do dneška MP nezaznamenala nějaké stížnosti na l.156 , tak asi jenom proto, že lidé v okolí Skalky rezignovali. Dneškem se to mění. Každý nepořádek budu na l.156 volat a ty se chudáci zblázní. Nechápu, proč MP řeší tyto problémy domluvou. Stačilo by dát pokutu (myslí Ukrajince) a oni si to příště rozmyslí. Jestli máte zájem, napište mi nějaký odkaz, kam můžu zasílat fotografie znečištění a já to s radostí udělám. Z vaší strany nechci slyšet, že je to problém tyto věci řešit .. .atd. Chci slyšet: vyhrneme si rukávy a jdeme do toho. Vždyť je to snad v zájmu nás všech. Proč se maminky s dětmi musí při procházkách koukat na nepořádek v ulicích a bezdomovce pod vlive alkoholu. Sociální pracovníci přiřazeni na problematiku bezdomovců jsou k ničemu. Snad si nemyslíte, že když mu řeknete, že tady nesmíte dělat nepořádek, tak že vás poslechne. Hned po této návštěvě přijde k naší popelnici, vytáhne pytel s odpadky, ten roztrhá a nechá to ležet na komunikaci. Asi takto funguje pomoc bezdomovcům. Děkuji, že jsem se tady opět mohl vyplakat, přeji krásný den.
  Nemůžete vkládat odpovědi.


  Než půjdete na úřad...

  Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

  Mělo by Vám pomoci:

  Využijte dětský koutek...

  Rodiče mohou po dobu nutnou k vyřízení svých záležitostí přenechat děti ve věku od 3 do 10 let v dětském koutku, který najdete v přízemí budovy C.

  Otevírací doba:
  PO a ST: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 17.30
  ÚT a ČT: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 14.30
  PÁ: zavřeno

  Licence Creative Commons © 2013-2019 MČ Praha 10