Diskuzní fóra

PředchozíPředchozí Go to previous topic
DalšíDalší Go to next topic
Poslední příspěvek 13 srp 2018 08:14 dop. od  danielc
Parkování v oblasti Aubrechtové/Ellnerové
 3 Odpovědi
Seřadit:
Nemůžete vkládat odpovědi.
Autor Zprávy

tomas.tarantNew Member


Posts:1
New Member


--
17 kvě 2018 12:54 odp.
  Dobrý den vespolek,

  jako obyvatel Aubrechtové ulice na rozhraní Záběhlic a Spořilova si musím postěžovat. Situace s parkováním je den ze dne horší. Nedávno se do nové budovy v sousedství (která mimochodem měla být původně parkovací dům) nastěhovalo ŘSD a kdo se jim nevejde do garáže, parkuje přes den u nás. Už tak napjatá situace se tím zhoršila a každý parkuje, kde to jde.
  Celou dobu, co tam bydlím, se parkuje v Aubrechtové napříč půl autem na chodníku, slušní řidiči parkují tak, aby se dalo jak projet na ulici, tak projít na chodníku. Někdy před časem se objevila značka, upravující parkování tak, aby se parkovalo podél, nikoliv napříč. To ubere dalších pět míst. Parkujeme pořád postaru, a vzpadalo to jako tolerovaný nešvar.
  Tento týden se ale "něco" stalo a Městská policie začala opakovaně rozdávat lístečky za špatné parkování, zřejmě s cílem "napravit" situaci. Jistě, parkování napříč odporuje značce. Ale co kdyby se místo toho někdo zamyslel a přesunul třeba popelnice z ulice a vytvořil tím víc místa na průjezd?

  Mám ve zvyku dodržovat pravidla a předpisy. Rád bych parkoval někde jinde. Rád si i zaplatím za jistotu parkování. Nemám dvě auta v rodině, auto sdílí čtyři řidiči. Ale CO MÁM DĚLAT? Nikde žádná možnost, nikde žádné řešení. Okolní ulice jsou již taky večer zacpané. Parování v okolních garážích v dostupné vzdálenosti beznadějně obsazené. Lokalita se stává čím dál míň atraktivní, silná doprava v Záběhlické/Práčské, další stavební projekty v okolí na spadnutí.

  Poraďte, jak postupovat? Komu si stěžovat, aby to mělo smysl? Má městská část zájem situaci řešit ve prospěch občanů, když místo parkovacího dou připustí savbu dalších kanceláří? A místo vytvoření parkovacích míst je úpravou značení omezuje?

  T.T.

  danielc  New Member


  Posts:55
  New Member


  --
  04 čvn 2018 09:06 dop.
  Dobrý den,

  značka upravující stání na chodníku na částečné podélné je na místě od února 2007. Při kolmém stání je zablokován chodník i omezen průjezd po vozovce nad rámec příslušných předpisů (pravidla provozu, bezbariérová vyhláška). Parkovací kapacita komunikací má své limity, v tuto chvíli je vyčerpána a nelze očekávat, že jako silniční správní úřad situaci zlepšíme.

  Čech

  Karin  New Member


  Posts:2
  New Member


  --
  10 srp 2018 11:07 dop.
  Ten nový "polyfunkční dům" v Práčské nám byl skutečně čert dlužen. Proč se při stavbě nových budov nepočítá s dostatkem parkovacích míst, nota bene v oblastech s jejich kritickým nedostatkem?! Ten dům má sice garáže i venkovní parking, ale zřejmě nedostačující počet míst, protože vozy ŘSD stejně začaly parkovat vedle v Aubrechtové a Ellnerové, kde byla situace na hraně už předtím.

  danielc  New Member


  Posts:55
  New Member


  --
  13 srp 2018 08:14 dop.
  Dobrý den,

  počet parkovacích míst k nové výstavbě je dán obecnými technickými požadavky na výstavbu (aktuálně Pražské stavební předpisy, v době schvalování této stavby vyhl. č. 26/1999 Sb. Sb. HMP). Dodržení požadované hodnoty ověřuje stavební úřad ve stavebním řízení a při kolaudaci.

  Čech
  Nemůžete vkládat odpovědi.


  Než půjdete na úřad...

  Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

  Mělo by Vám pomoci:

  Využijte dětský koutek...

  Rodiče mohou po dobu nutnou k vyřízení svých záležitostí přenechat děti ve věku od 3 do 10 let v dětském koutku, který najdete v přízemí budovy C.

  Otevírací doba:
  PO a ST: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 17.30
  ÚT a ČT: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 14.30
  PÁ: zavřeno

  Licence Creative Commons © 2013-2019 MČ Praha 10