Diskuzní fóra

PředchozíPředchozí Go to previous topic
DalšíDalší Go to next topic
Poslední příspěvek 04 čvn 2018 12:23 odp. od  danielc
Křižovatka Počernická-Limuzská
 1 Odpovědi
Seřadit:
Nemůžete vkládat odpovědi.
Autor Zprávy

Tereza90New Member


Posts:1
New Member


--
28 úno 2018 09:01 dop.
  Dobrý den,

  normy EU bývají neúprosné, ale v něčem i přínosné, a to kupříkladu zvýšeným osvětlením a upozorněním na přechod pro chodce.
  Jelikož je zima a tma, chodec už je takto špatně vidět a některé přechody jsou skoro až vražedné.

  Kupříkladu přechod Počernická-Limuzská u chladíren. Na přechod svítí jen lampy a bohužel je přechod nebezpečný i tím, že řidiče odbočující vpravo NEVARUJE ani blikající přídavná signalizace o přecházejících lidech (mají zelenou současně chodci i odbočující) a slabá zářivka této situaci nenapomáhá.

  Několikrát se mi málem stalo, že mě srazilo auto (i autobus), které bezmyšlenkovitě "vlítne" a odbočuje a chodců si ani nevšimne, ba jeden řidič chodce vytroubil a málem ho srazil, i když ten měl zelenou.

  Je to skutečně nebezpečné místo a zrovna tato křižovatka bývá i zdrojem častých nehod (i z jiných důvodů).

  Osvětlení přechodů chybí na více místech.

  Možná kdyby na přechod byly umístěny blikající prvky či jiné upozornění, bylo by to rozhodně lepší.

  Prosím o zaměření na bezpečnost na přechodech v Malešicích.

  Děkuji

  danielc  New Member


  Posts:57
  New Member


  --
  04 čvn 2018 12:23 odp.
  Dobrý den,

  z příspěvku nepoznám, zda máte na mysli přechod přes Počernickou nebo přes Limuzskou. Každopádně situace, kdy volno mají jak chodci, tak vpravo odbočující vozidla, je zcela obvyklá na každé křižovatce. Podle pravidel provozu řidič nesmí ohrozit nebo omezit chodce, který přechází pozemní komunikaci po přechodu pro chodce nebo který zjevně hodlá přecházet pozemní komunikaci po přechodu pro chodce, v případě potřeby je řidič povinen i zastavit vozidlo před přechodem pro chodce. To vše i bez varování signálem S7 přerušované žluté světlo, který se využívá v situaci, kdy je potřeba na přecházející chodce zvlášť upozornit např. z důvodu rozlehlosti křižovatky (jako příklad takové zvláštní situace bych uvedl levé odbočení z ulice Pod Rapidem do ulice V Olšinách). To ale není zdejší případ, kde se naopak oba pohyby odehrávají na malé ploše a řidič vozidla před sebou chodce i jeho návěstidlo vidí. Bezohlednému chování kteréhokoli z účastníků provozu ani instalace dalších návěstidel nezabrání.

  Každopádně můj názor považujte pouze za informativní, protože příslušným silničním správním úřadem je odbor dopravních agend MHMP, na který se můžete v případě zájmu obrátit (adresa elektronické podatelny: posta@praha.eu). Pouze tento úřad může váš požadavek náležitě posoudit a případně svým stanovením, po projednání s Policií ČR, změnit délky nebo pořadí jednotlivých fází, případně příslušné návěstidlo doplnit.

  Čech
  Nemůžete vkládat odpovědi.


  Než půjdete na úřad...

  Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

  Mělo by Vám pomoci:

  Využijte dětský koutek...

  Rodiče mohou po dobu nutnou k vyřízení svých záležitostí přenechat děti ve věku od 3 do 10 let v dětském koutku, který najdete v přízemí budovy C.

  Otevírací doba:
  PO a ST: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 17.30
  ÚT a ČT: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 14.30
  PÁ: zavřeno

  Licence Creative Commons © 2013-2019 MČ Praha 10