Kurz trénování paměti

16. 3. 2020 - Vážení občané, omlouváme se, ale vzhledem k situaci ohledně šíření koronaviru byly kurzy trénování paměti prozatím zrušeny. Děkujeme za pochopení. 

Stejně jako v předchozích letech pořádá MČ Praha 10 opětovně kurzy trénování paměti.

Nikdy není pozdě s trénováním paměti začít, proto nabízíme zájemcům o tyto kurzy z řad seniorů (60+), kteří mají své trvalé bydliště na území naší městské části, možnost zúčastnit se i v tomto roce kurzu trénování paměti.

Kurz trénování paměti je určen osobám v seniorském věku, které se chtějí setkat v příjemném prostředí se svými vrstevníky, naučit se něco nového a posílit svou paměť.

Každý běh se skládá z pěti hodinových lekcí a jeho kapacita je maximálně 15 osob.

Kurz vede zkušená lektorka, proto nemusíte mít obavy, že by Vás zkoušela, známkovala či porovnávala s ostatními účastníky. Naopak, cílem trénování paměti je rozvíjet individuální schopnosti a možnosti každého účastníka, aby si uvědomil, co dokáže za použití správných nástrojů a technik, a jak získané dovednosti uplatnit pro zvýšení kvality a bezpečnosti každodenního života. Na kurzu se mj. dozvíte, jak si lépe zapamatovat jména a obličeje, jak se chovat, abyste předcházeli situacím, kdy si nedokážete vybavit, zda jste vypnuli sporák nebo zamkli byt, jak si pamatovat důležitá telefonní čísla, či PIN do bankomatu, jakými způsoby si lze zapamatovat větší množství nových informací, či si naopak vybavit informace z minulosti. Kurz probíhá ve velmi přátelské a tvořivé atmosféře. Velice brzy budete mile překvapeni, kolik toho Vaše paměť dokáže, pokud víte, jak s ní pracovat.

Kurzy trénování paměti budou probíhat vždy ve středu, na ÚMČ Praha 10, Vršovická 68, Praha 10, v 5. patře budovy B, v Radničním salónku - č.d. B505, v těchto termínech:

TERMÍNY

I. kurz

15. 4. – 13. 5. 2020

9:00 – 10:00 hod.

II. kurz

15. 4. – 13. 5. 2020

10:30 – 11:30 hod.

 

 

 

 

 

Kurzy jsou určeny pro seniory (60+) s trvalým bydlištěm na území Prahy 10 a jsou pro ně bezplatné.

Zájemci se mohou hlásit od 30. 3. 2020 na e-mailové adrese luxova@pontias.cz nebo telefonicky či zasláním SMS na číslo 603 852 715.

 

Než půjdete na úřad...

Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

Mělo by Vám pomoci:

Využijte dětský koutek...

Dětský koutek je do odvolání uzavřen.
Děkujeme za pochopení!

Licence Creative Commons © 2013–2021 MČ Praha 10