Kurzy finanční gramotnosti

Jak na peníze v listopadu aneb vyznáte se ve světě smluv, právních úkonů a finančních produktů?

Možná si říkáte – k čemu potřebuji být finančně gramotný? Důchod mi chodí na účet, z toho zaplatím nájem a ze zbytku si stejně nemůžu vyskakovat. Jenže v lidském životě můžou nastat nejrůznější situace a je dobré umět si poradit.

Pan Antonín má starosti se synem. Má u něj trvalé bydliště, nejspíš se zadlužil a své závazky nesplácí. Pošťačka má pro něj vždycky nějaké další dopisy, které ale panu Antonínovi nemůže dát do ruky. Se synem není řeč a Antonín se bojí, aby k němu do bytu nepřišel exekutor a všechno mu nezabavil. Co by si počal?

Paní Irena má příjemnější starosti. Je v důchodu, vnoučata už pravidelné hlídání nepotřebují, děti mají vlastní život a paní Irena dostala nabídku, aby se na částečný úvazek vrátila do svého bývalého zaměstnání. Není si ale jistá tím, co je pro ni lepší: dohoda o pracovní činnosti, o provedení práce, nebo snad klasická pracovní smlouva? Utrácet tisíce za právní poradenství se jí moc nechce…

Pan Michal se nemá vůbec špatně. Ještě nedávno měl slušně placenou práci a v rodině jsou navíc dva byty, které pronajímá. Rád by volné peníze nějak investoval, ale nechce se nechat napálit nepoctivými finančními poradci a pojišťovacími agenty. Hodilo by se mu, kdyby měl aspoň základní přehled o nejrůznějších finančních produktech.

Možná jste se v některé z modelových situací poznali, možná vás zajímá – nebo trápí – něco úplně jiného. Třeba řešíte otázky spojené s dědictvím, smlouvami, pracovním právem. Možná máte opravdový problém a nevíte, na koho se obrátit.

To všechno, a ještě mnohem víc, se dozvíte na workshopech finanční gramotnosti pro seniory. Modelové situace si vyzkoušíte na praktických příkladech ze života.

Než půjdete na úřad...

Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

Mělo by Vám pomoci:

Využijte dětský koutek...

Dětský koutek je do odvolání uzavřen.
Děkujeme za pochopení!

Licence Creative Commons © 2013–2021 MČ Praha 10