Aktuality

Hledáme doplňky do vily Karla Čapka

Nedílnou součástí obnovy objektu vily Karla Čapka je také doplnění zaniklých nebo z jiného důvodu chybějících částí. Na tomto poli se pak otevírá možnost pomoci ze strany obyvatel nejen MČ Praha 10, na které se tímto obracíme se svou prosbou.

Hledáme doplňky do vily Karla Čapka

Rádi byste přispěli k našemu záměru vzkřísit dům spisovatele Čapka ?  Vlastníte historický zařizovací předmět z doby 20. či 30. let 20. století ? Pak nám skutečně můžete pomoci.

Za dobu od postavení domu přišla různá období, v nichž byly zdánlivě nedůležité věci odstraněny, a tak nám dnes chybí například původní umyvadlo, kuchyňská výlevka, litinová vana na nohách, koupelnová kamna se sprchou, kuchyňský kachlový sporák, výtokové kohouty, záchod a bidet z počátku 20. století, dále vypínače, zásuvky a jiné předměty denní potřeby, jichž si tehdejší majitelé nemuseli ani příliš všímat, ale které jsou pro nás dnes vzácností vzhledem k tomu, že byly nahrazeny novodobými výrobky jistě vyšší užitné kvality, ale bez vztahu k původnímu vzhledu vybavení. Proto hledáme možnosti, jak je v objektu opět uplatnit a vrátit mu jeho podobu z doby, kdy jej užíval Karel Čapek a jemu blízcí.

Než půjdete na úřad...

Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

Mělo by Vám pomoci:

Využijte dětský koutek...

Rodiče mohou po dobu nutnou k vyřízení svých záležitostí přenechat děti ve věku od 3 do 10 let v dětském koutku, který najdete v přízemí budovy C.

Otevírací doba:
PO a ST: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 17.30
ÚT a ČT: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 14.30
PÁ: zavřeno

Katalog firem a služeb

Licence Creative Commons © 2013-2016 MČ Praha 10 
ipv6 ready