Aktuality

Praha 10 se v rámci Dne zdraví zaměří na prevenci závažných onemocnění

Desátá městská část pořádá v rámci Dnů Prahy 10 nejen kulturní a sportovní akce, ale věnuje se i zdraví svých občanů. Ve středu 4. 10. proběhne od 14 hodin před NC Eden akce se zaměřením na prevenci onkologických onemocnění.

Praha 10 se v rámci Dne zdraví zaměří na prevenci závažných onemocnění

Datum akce: 4.10.2017 14:00 - 18:00 Exportovat akci

Občané budou mít možnost vidět na maketách plic a tlustého střeva změny, které na těchto orgánech probíhají vlivem špatné životosprávy. Zájemcům o testování sebe sama budou zdarma rozdávány testy na okultní krvácení, díky nimž lze zavčasu odhalit krev ve stolici, signalizující závažné onemocnění.

„Pro nás je zdravý životní styl našich obyvatel prioritou. Praha 10 realizuje program Zdravé město a místní Agenda 21 a kromě zapojování veřejnosti do rozhodování chceme občanům nabídnout i možnost více se zamyslet nad svým zdravím,“ řekla k akci radní Ivana Cabrnochová. „Velice vítám, že partnerem této akce je Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Tato instituce disponuje odborníky, kteří na Dni zdraví poskytnou našim občanům relevantní informace nejen o prevenci, ale i o možnostech případné léčby,“ dodala Cabrnochová s tím, že pozornost bude věnována i problematice rakovině prsu a odvykání závislosti na tabáku.

Nejnovější články

Než půjdete na úřad...

Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

Mělo by Vám pomoci:

Využijte dětský koutek...

Rodiče mohou po dobu nutnou k vyřízení svých záležitostí přenechat děti ve věku od 3 do 10 let v dětském koutku, který najdete v přízemí budovy C.

Otevírací doba:
PO a ST: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 17.30
ÚT a ČT: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 14.30
PÁ: zavřeno

Katalog firem a služeb

Licence Creative Commons © 2013-2016 MČ Praha 10 
ipv6 ready