Diskuzní fóra

PředchozíPředchozí Go to previous topic
DalšíDalší Go to next topic
Poslední příspěvek 15 srp 2018 07:33 dop. od  jitkako
Opet megalomanská nástavba na Květ?
 1 Odpovědi
Seřadit:
Nemůžete vkládat odpovědi.
Autor Zprávy

JdlaskNew Member


Posts:6
New Member


--
04 srp 2018 12:43 dop.
  A je to tu zase, jak se dalo ocekavat! A dokonce pred volbami!!!!
  Megalomanský projekt 12-tipatrové nástavby na OD Květ, s nímž se obyvatelé ZM nemoli dlouho seznámit, stavebné odbro radnice mlžil, tajil, nedodržoval lhůty na odpověď a porušoval právo na informace, dokonce pordával (či se na to chystal) pozemky s Květem sousedící. Už to vypadalo nadějně, ten nesmysl se zastavil po odporu občanů. Ale v květnu článek na webu prazskypatriot.cz o tomto projektu, jako by slo o hotovou vec, v cervenci dokonce v novonachj metro.cz. Odkaz na web projektu, tam naprosto tragikomicka demagogie, napr. "Před 100 lety vznikl plán vytvořit zelené město plné parků, promenád a bulvárů. Místo pro rodiny s dětmi, oázu klidu uprostřed velkoměsta. Nyní nastal čas se tomuto plánu alespoň částečně přiblížit." = proto jsme tu my., Fostys a chceme postavit mrakodrap s desitkami bytu . No, tupí novináři to klidně napíšou, tady v ČR nejsou zvykli samostane pracovat, investigativne, premyslet u toho. Ostatne, vetsina clanu v casopisech a novinach jsou na zakazku, vetsoinou od reklamnnich agentur.
  Takze zadam timto o zverejneni informaci ohledne projektu nove nazvaneho (samozrejme nesmyslne) "Zahradni namesti". vemte to historicky, ale urcite obcany ZM zajima predevsim posledni udalosti - kdy to kdo schvalil a proc. Verim, ze pohrobci Modrych strak (a la Zoufalec) budou mit v nasledujicich volbach odzvoneno!!!!
  Demagogie jsou i predstavy Fostysu o zlepseni sluzeb - vzdyt v Kvetu byla jeste v 90.letech spousta ruznorodych obchudku. V prizemi "stavbáku" (Arniky) byvala hodpoda Drevak. Postupne se zmensovala, az ji nahradilo hazardni doupe, tedy jedno zmnoooooha hazardnich podniku v ZM !!

  Vzdyt to neni jediny sileny projekt, ktery postupne nici puvidni myslenku Zahradniho Mesta! natesnane baraky v Hyacintove, hnusne stavby "Slatinka", partyzansky projekt Slunecnice (majitel pry Rus, zije nekde v cizine a nenoi k nalezeni), hned vedle plan postavit bytovy dum jetelova (podobne jako Slunecnice zneuziva mezeru v zakone o vzdalenosti od stavajicich staveb), uz zacaly pripravne prace na PSi louce (rezidecni bydleni) - kdo, proboha, povolil vystavbu bytoveho vezaku primo nad Jizni spojkou???? To se pak omezi rychlost na 50, aby nebyl v dome hluk???

  Stavebni odbor UMC by se mel zacit chovat transparentneji, informovat vcas o projektech, vnimat argumenty proti vystavbe, ono to pak svadi k ruznym (logickym) vykladum duvodu a motivaci. A predevsim by nemel schvalovat kazdou blbost, jen aby se nejaky developer mel na cem obohatit!

  jitkako  New Member


  Posts:8
  New Member


  --
  15 srp 2018 07:33 dop.
  Dobrý den,
  ve věci umístění a provedení staveb odbor stavební ÚMČ Praha 10 jedná na základě žádostí stavebníků a doložených podkladů a dokladů předepsaných stavebním zákonem a právními předpisy souvisejícími. Postupy a úkony jsou rovněž definovány právními předpisy, v každém řízení je stanoven okruh účastníků řízení a ti rovněž zákonným způsobem mají možnost uplatnit svá práva. Účastníci řízení mají možnost využít řádným i mimořádných odvolacích prostředků. Jedná se o rozsáhlý a náročný proces, kde každý úkon je přezkoumatelný a lze prokázat, zda jsou splněny zákonné požadavky umožňující povolení stavby. Jen pro upřesnění je třeba uvést, že stavební úřad se řídí zákonnými požadavky a postupy a příslušné zákonné požadavky jsou závazné i pro stavebníka, dotčené orgány, správce sítí, účastníky řízení a další dotčené osoby. Nedodržení jakéhokoli zákonného požadavku je důvodem pro nepovolení stavby.
  K uváděné stavbě OD Květ stavební úřad uvádí, že neevidoval a ani v současné době neeviduje žádnou žádost o umístění stavby na stavbě č.p. 3000 v katastrálním území Záběhlice. Odbor stavební není kompetentní k řešení vlastnických nebo občanskoprávních otázek, nenese odpovědnost za informace uváděné ve sdělovacích prostředcích nebo na webových stránkách.
  S pozdravem
  Odbor stavební ÚMČ Praha 10
  Nemůžete vkládat odpovědi.


  Než půjdete na úřad...

  Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

  Mělo by Vám pomoci:

  Využijte dětský koutek...

  Rodiče mohou po dobu nutnou k vyřízení svých záležitostí přenechat děti ve věku od 3 do 10 let v dětském koutku, který najdete v přízemí budovy C.

  Otevírací doba:
  PO a ST: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 17.30
  ÚT a ČT: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 14.30
  PÁ: zavřeno

  Katalog firem a služeb

  Licence Creative Commons © 2013-2016 MČ Praha 10 
  ipv6 ready