Diskuzní fóra

PředchozíPředchozí Go to previous topic
DalšíDalší Go to next topic
Poslední příspěvek 17 čvc 2018 07:38 dop. od  danielc
Parkování na rozhraní Vršovic a Vinohrad
 6 Odpovědi
Seřadit:
Nemůžete vkládat odpovědi.
Autor Zprávy

Veronika82New Member


Posts:1
New Member


--
21 bře 2018 02:26 odp.
  Dobrý den,
  bydlím u Grébovky na Praze 10, což je přesně rozhraní Vršovic a Vinohrad, kdy v Rybalkově ulici levá strana chodníku patří Praze 10 a pravá strana Praze 2. Tím pádem všichni parkují na Praze 10, protože Vinohrady mají modrou zónu, a proto se prostě nedá kde zaparkovat, a najít volné parkovací místo pro rezidenta Prahy 10 je často nadlidský úkol, a kolikrát objedete Vršovice třeba i 6x, než nějaké volné místo najdete, a kolikrát se to nepodaří a musím zaparkovat například u Koh-i-nooru.
  Nezamýšlí magistrát Prahy 10 o řešení této situace, aby i rezidenti Vršovic měli kde zaparkovat v ulicích které jsou dělené Prahou 2 a Prahou 10? Situace je oipravdu neúnosná, a to už ani nemluvím o výkopových pracích, a zabraných parkovacích místech kvůli stavbě.
  Další dotaz - budou modré zóny i v Praze 10, a jestli ano, budou tyto lokality kde se kříží Prahy 2 a 10 vedené jakoé smíšenéparkovací zóny (jako má například Praha 2 + 3 ?)

  Děkuji za odpověď

  vrdvorak  New Member


  Posts:1
  New Member


  --
  09 dub 2018 01:59 odp.
  Vážená paní Veroniko,

  obávám se, že Vám již nikdo z městského úřadu Prahy 10 neodpoví.
  Minimálně z těchto důvodů:
  a) komunální volby jsou již v říjnu 2018, takže možná až nová garnitura začne konat nebo nám začne rozdávat nové neokoukané sliby.
  b) tento web zatím sloužil pouze k tomu, aby se Ti, co chtějí něco řešit, měli kde vypovídat, ale zatím jsem si za těch 6 let, co občas něco napíši a občas si něco přečtu, že by se někdo z úřadu našimi připomínkami jakkoliv zabýval, krom "vtipných" odpovědí, abychom si jako rezidenti na Praze 10 někde zaplatili parkování, aby Ti co nejsou z Prahy 10, měli kde parkovat. Nebo Vám odpoví pan Čech něco v tom smyslu, že pravidla pro nastavení zón jsou nesmysl, ale definici toho, jak to řešit se nedozvíte.
  c) městská část již mnoho let slibuje, že až bude mít magistrát pravidla parkování pro celou Prahu, že se k tomu vyjádří nebo připojí. Jak jsem si zajisté všiml nejen já, zůstalo u slibů.
  d) řidiči jsou již tak nešťastní z toho ucpaného prostoru na parkování, že parkuji všude, kde najdou místo. A městská policie za to rozdává upomínky k úhradě pokuty, což je zajisté trvalý zdroj peněz. Zajímavé, že městská policie na těch samých místech, kde rozdává upomínky (obzvláště při noční službě je to oblíbená zábava), v době konání zápasů Slavie nevidí auta zaparkovaná na chodnících, na zebře, na "vegetaci" apod., i když stojí přímo u těchto aut. Stejně jako nevidí auta s povolením pro parkování pro "funkcionáře" úřadu Prahy 10 parkujícího opakovaně na zebře na Vršovické.
  e) ale třeba má úřad Prahy 10 rozpracovanou studii, kterou nám slavnostně předloží až těsně před volbami, aby stávající garnitura zabodovala. Možná, že opravování chodníků (výměna asfaltu za kostky) vždy těsně před volbami, je již okoukané.

  Důvodů by se za ty léta jistě dalo najít mnohem více, ale podstatné je, že budeme muset zase čekat, zda se po volbách náhodou něco nezmění. A budeme závidět např. městským částem Prahy 3 a Prahy 7, které se snaží velmi komunikovat s občany a něco pro ně dělat, myslím tím, řešit jejich problémy.

  Další možností je občanská neposlušnost nebo např. při každém zápasu Slavie doma požadovat po postávajících příslušnících policie, aby pokutovali auta stojící na chodnících a všude, kde se nemá, když již u toho stojí. Zajímavé, jak se praxe mění. Ještě před 8 lety mě pokutovali, když jsem na půl hodiny zastavil na chodníku, abych vynesl své spící děti a zavazadla do bytu, protože nebylo kde zaparkovat, a dnes mají všichni oči zavřené. Zřejmě díky finančnímu přínosu ze zápasů Slavie a podnikání majitelů Číňanů.

  S pozdravem
  vrd

  Petr R.  New Member


  Posts:2
  New Member


  --
  29 kvě 2018 02:08 odp.
  Jednoznačně potvrzuji naprosto katastrofální situaci v parkování v Praze 10 na rozhraní Vršovic a Vinohrad. V ulici, která bezprostředně sousedí s Prahou 2, parkuje 30 až 50% aut s registračními značkami (SPZ) z celé České republiky i ze zahraničí. Také se zde odstavují na dobu i delší než 1 týden auta turistů, kteří například odlétají z Prahy na dovolenou a u nás si bezplatně mohou nechat auto. Rovněž zde například parkuje auto, které sice má SPZ, ale je evidentně nepojízdné. Již minimálně tři roky se při pravidelném čištění ulic pod ním neuklízelo, v létě se okolo něj jenom obsekává tráva. Vyrozumění, která jsou policií zanechána za stěračem, zpravidla po delší době odnese vítr.....Snad by se to dalo řešit iniciativou na změnu ve specifikaci vraků. Ale tu iniciativu nikdo nevyvíjí.

  V loňském roce byly v sousední Praze 2 rozšířeny tzv. smíšené parkovací zóny s provozní dobou od 8 do 20 hodin. V této době v nich návštěvníci platili, mimo provozní dobu bylo parkování zdarma. Zastupitelstvo Prahy 2 velice brzy tuto provozní dobu změnilo na nepřetržitou, od nedělní půlnoci do půlnoci v pátek. Důvodem bylo to, že zde parkovali (zoufalí) občané Prahy 10. A co vedení Prahy 10 ? To není schopno v této oblasti řešit nic, jenom si nechává nyní vypracovávat již druhou studii dopravy v klidu a čeká, co bude po volbách....

  S pozdravem
  Petr R.

  danielc  New Member


  Posts:22
  New Member


  --
  04 čvn 2018 11:24 dop.
  Dobrý den,

  aktuální stanovisko městské části v dané záležitosti viz zde:
  http://www.vpp10.cz/hlavni-stranka/...c-praha-10

  Čech

  ZacneteNaTeRadniciNecoDelat  New Member


  Posts:1
  New Member


  --
  09 čvc 2018 12:12 odp.
  Dobry den,

  pri dnesnim zpusobu registraci vozidel, kdy neni treba menit SPZ, bych opravdu neresila co ma kdo na znacce, jelikoz to o nicem nevypovida.
  Mame trvale bydliste na P10 a znacku mame take cizi-firemni vozidlo.

  Radnice Prahy 10 by se mela opravdu rychle probrat a situaci vyresit, skoda,ze si nevzali priklady ze vsech mestskych casti kolem P10! P2,mP4, P7, P8-vsichny radni garnitury byly schopnejsi nez tahle, je to az neuveritelne, jak je P10 diky tomuto zastoupeni pozadu.

  Nastesti mame ty volby a doufejme, ze v rijnu prijde snad nekdo alespon komunikativnejsi, kdyz uz ne schopnejsi.

  Petr R.  New Member


  Posts:2
  New Member


  --
  09 čvc 2018 05:35 odp.
  Ano, teď už se podle SPZ nepozná, kdo je odkud. A jak to tedy poznají zpracovatelé draze zaplacené studie ?

  danielc  New Member


  Posts:22
  New Member


  --
  17 čvc 2018 07:38 dop.
  Dobrý den,

  garnitury jmenovaných MČ měly na zavedení ZPS jiný názor.
  Ohledně otázky, odkud kdo je - nepoznají to.

  Čech

  Nemůžete vkládat odpovědi.


  Než půjdete na úřad...

  Pokud plánujete návštěvu úřadu, doporučujeme nejprve navštívit sekci Životní situace, kde získáte informace o tom, co budete k vyřešení Vaší záležitosti potřebovat.

  Mělo by Vám pomoci:

  Využijte dětský koutek...

  Rodiče mohou po dobu nutnou k vyřízení svých záležitostí přenechat děti ve věku od 3 do 10 let v dětském koutku, který najdete v přízemí budovy C.

  Otevírací doba:
  PO a ST: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 17.30
  ÚT a ČT: 8.00 - 12.00 a 13.00 - 14.30
  PÁ: zavřeno

  Katalog firem a služeb

  Licence Creative Commons © 2013-2016 MČ Praha 10 
  ipv6 ready